SAÇ TEDAVİ TEKNİKLERİ

Saç mezoterapisi, genelde kullanılan mezoterapinin saçlı deriye uygulanması işlemidir. Sadece saçlı deri değil, kaşlar, favoriler, bıyık ve sakal bölgesine de mevcut olan kılların yapısını güçlendirmek için de aynı zamanda mezoterapi yöntemi kullanılabilir.

SAÇ TEDAVİ TEKNİKLERİ
Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, genelde kullanılan mezoterapinin saçlı deriye uygulanması işlemidir. Sadece saçlı deri değil, kaşlar, favoriler, bıyık ve sakal bölgesine de mevcut olan kılların yapısını güçlendirmek için de aynı zamanda mezoterapi yöntemi kullanılabilir. Saç mezoterapisi denildiğinde, kıl bulunan tüm alanlara yapılan ve foliküler ünitenin gücünü arttırmaya dönük tedavilerin tümü anlaşılmalıdır. Ancak çoğunlukla sorun saçların dökülmesi olduğundan ve amaç saçlı deriyi güçlendirmek olduğundan saç mezoterapisinden saçlı derinin mezoterapisi anlaşılır.

Saç mezoterapisinin temeli, ilgili bölgeye özel olarak hazırlanmış bir ilacın özel çok ince uçlu enjektör yardımı ile zerk edilmesidir. Mezoterapi uygulanan saçlı deri bölgesi bu sayede hem daha fazla kanlanır, hem de ilaçların yardımı elde edilen bu etki uzun bir zamana yayılır.

Kullanılan ilaçlar: Kullanılan ilaçlar saçın yapısında bulunan bazı keratolitik ajanlar, vitaminler, mineraller ve yüzey genişleticilerdir. Hepsi de doğal tedavi ajanları olup bir araya gelmekle sinerjik bir etki oluştururlar.

Etki süresi: Saç mezoterapisinden etkisi çoğunlukta ikinci seanstan itibaren görülmeye başlar. 

Seans sıklığı

Protokol: İlk ay haftada bir kez toplam 4 seans.
Protokol: İkinci ay sonrasında iki haftada bir kez 6 seans daha olmak üzere toplam 10 seans.

PRP (Platelet Rich Plazma)

PRP (Platelet Rich Plazma) Saç Tedavisi / Doku Yenilenmesi yöntemi ile gerçekleştirilen, saç dökülmesinin azaltılmasına ve zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasına yönelik bir tedavi yöntemidir. Hastaya PRP uygulamasına karar verildikten sonra hastadan içinde özel bir jel bulunan küçük tüplerin içine az miktarda kan alır ve santrifüj işlemi uygular. Bu işlemin sonunda tüplerdeki kan bileşenlerine ayrılır: yani her mililitresinde yaklaşık 200.000 trombosit bulunan bu kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılır, böylece mililitrede 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğuna sahip olan bir jel elde edilir. İşte buna PRP adı verilir. Trombositlerin kanın pıhtılaşması ile ilgili işlevleri var, fakat aynı zamanda bir doku hasarının iyileşmesini sağlayıcı özellikteki büyüme faktörlerini de salgılıyorlar. Dolayısıyla santrifüj işlemi uygulanan kandan elde edilen PRP, yani trombositi bol olan kısım mezoterapi yöntemiyle istenilen bölgeye uygulanır. 

RANDEVU TALEBİ

!
!
!
!
KAPAT
Tüm alanları eksiksiz doldurunuz.
Tüm alanları eksiksiz doldurmak yetkililerimiz tarafından daha sağlıklı bir dönüş almanızı sağlayacaktır.
Yetkililerimiz en geç 24 saat içerisinde size geri dönüş sağlayacaktır.